מעשה בשמיכת טלאים שהפכה למעיל (גירסת שתי המסרגות)

מעיל הקסמים – שילוב קרושה ושתי מסרגות מהסוג שאוהבים

יש שאוהבים שוקולד ואגוזים, יש שמגדלים כלבים עם חתולים, יש שאוהבים לקרוא ידיעות וגם מעריב, יש שאוהבים לתבל את העברית שלהם בכמה מילים בלועזית – ויש אותי, שאוהבת לשלב סריגה במסרגה אחת (קרושה) עם שתי מסרגות. מבחינתי, זה פשוט להנות משני העולמות.
למעשה, את מעיל ריבועי הסבתא הזה התחלתי משמיכת טלאים… לאחר שסיימתי את השמיכה נותרו לי כמה ריבועים מיותרים. שבועות רבים התלבטתי מה בא לי לעשות עם הריבועים הללו, ובסופו של דבר נפל הפור: מעיל. מעיל טלאים. היה לי חשוב שזה יהיה מעיל מיוחד במינו, ולכן בחרתי לשלב אותו עם סריגה בשתי מסרגות.
במראה מן הגב
אם ברצונכם לקבל מידע נוסף על המעיל תוכלו למצוא הסבר באתר שלי לסריגת קרושה. המעיל כולו נסרג ריבועים ריבועים, בשילוב עם שורות שורות צבעוניות שנסרגו ב"עמודי סבתא".
האמת היא שאת האימרה שסרגתי בשתי מסרגות פרמתי פעמיים לפני שהגעתי לתוצאה הרצויה. הסיבה שפרמתי היא שמאחר ומדובר בסריג ארוך מאוד שעובר את קו הישבן, כשסורגים את האימרה במסרגה עגולה כחתיכה אחת – זה לא מתיישב טוב על הגוף. לכן, סרגתי אותו בשתי חתיכות: החלק הקידמי נסרג בחתיכה אחת, והחלק האחורי נסרג בחתיכה שניה, תוך שאני מעלה עיניים גם בחלק הקידמי של האימרה.

החלק הקידמי והאחורי נסרגו בנפרד משיקולי גיזרה
חשוב שתדעו: כשאתם סורגים אימרה בפטנט (או בכלל) במסרגה עגולה, עליכם תמיד תמיד להרחיב עין כל שורה במרכז העורף. זו, אגב, הסיבה השניה שפרמתי – לא הרחבתי מספיק בעורף והאימרה יצאה צרה ולוחצת בצוואר. מאחר ואנו רוצים לקבל אימרה נשפכת יפה שמתקפלת יפה בצוואר, יש להרחיב כל פעם. עצה זו נכונה לגבי כל אימרה שתסרגו כך.

יושב נהדר מעבר לקו הישבן
ועוד טיפ לחלק הקידמי של האימרה: אני בחרתי להוריד את העיניים בהדרגה, כדי ליצור חלק רחב יותר לאורך הצוואר. כך, הורדתי מכל קצה 20 עיניים בכל פעם, עד שכל העיניים הורדו.

יש להעלות עין בכל שורה במרכז העורף כדי לאפשר קיפול נוח

השילוב היפה לא פסח גם על קצה השרוול

אז מה אתם אומרים? בא לכם גם אחד כזה?

שלכם,

רות האפרתי (צמרל'ה)

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s